Koszule Męskie

Posted date:


Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ pierwotnie była skrzętnie ukrywaną przed światem. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej zamożnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule szyte były z lnów oraz bawełnianych płócien. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być widoczna dzięki kamizelkom i kaftanom. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. Z upływem czasu stawiano jednak na zachowawczość w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały błyszczące jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się uniwersalna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Funkcjonalności dodały jej sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są wyrazem największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Kroje wyszczuplone są hitem, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Kluczową rolę odgrywają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. W sezonie zimowym warto zainteresować się dzianinowymi koszulami w stylu casualowym, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
Wielu mężczyzn wciąż szuka swojego ideału białej koszuli. Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Zaciekawić mogą również wzory geometryczne. Dzięki zróżnicowanym krojom nasi klienci z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje.